Hazır Web Sitesi Güvenli midir?

Son zamanlarda her yerde çoğalan hazır web sitesi satışı güvenli mi sorusuna biwebsitesi.com Yazılım Uzmanı Mehmet Demir cevap verdi.

Teknolojinin son zamanlarda kurumlar ve ticaret erbabları için olmazsa olmaz dedirttiği mecralar arasında ilk sırada yer alan web sitelerinin satışı için son dönemlerde paket halinde satılan hazır web sitelerinin güvenli olup olmadığı yanıt arıyor. Manisa Habercisi olarak bizde durumu biwebsitesi.com yetkilileri ile konuyu irdeledik.

Biwebsitesi.com yazılım uzmanı Mehmet DEMİR : Firmalar ve kurumlar için olmazsa olmaz web sitelerini yapan ya da yapmaya çalışan firma sayısı ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Tabi bu işi gerçekte yapan ve yapmayanları vatandaşlarımız ayırt etmekte zorlanmaktadır. Son donemde artan hazır web sitesi satışlarıda vatandaşlarımızın kafasını karıştırmakdır. Çeşitli siteleri gezdiklerinde hep aynı yazılımları farklı farklı kişilerin sattıkları görülmekte ve her birisi için ayrı fiyatlar gözlemlenmektedir. Bir kaç yazılım firmasının yaptığı yazılımları sanki kendileri yapıyormuş gibi satışa çıkartan ve satış sonrası destek vermeyen bu tarz firmalar piyasada bu işi gerçekten dürüst olarak yapanlarıda karalar vaziyete gelmiştir. Hazır web sitesi yaptırmak isteyenlere tavsiyemiz bu firmaları çok iyi araştırmaları gerekiyor. Bu yazılımları kendilerimi yapıyor yoksa başkasına ait olanlarımı satıyorlar bu konuda dikkatli olmalılar.

Hazır web sitesinin faydaları nelerdir?

Hazır web siteleri kullanıcılar için kolay yönetilebilecek şekilde hazırlanan ve çok uygun fiyatlara sunulan uygun fiyatlı web siteleridir. Piyasada 150 TL başlangıç fiyatlı web siteleri müşterilere sunulmaktadır. Öncelikli olarak fiyat avantajı bulunmaktadır. Aslında yine piyasada 1000 ile 10000 TLsatılan eticaret ve web sitelerinden hiç bir farkı yoktur tabi bu kıyası yaparken çalışacak olduğunuz hazır web sitesi firması değişiklik gösterir bizim yazılımlarımız özellikleri açısından bu şekilde dizayn edilmiştir. Cep telefonu ve tablet uyumlu yani mobil diğer adıyla responsive web sitesi dediğimiz mobil kullanıcıları yormayacak kolay kullanımlı yazılımlardır ve tüm cihazlarla %100 uyum halinde çalışır.

Öncelikli çalışacak olduğunuz firmanın yasal adresi, telefonu varmı ona dikkat etmeliyiz. Satışlardan doğabilecek olumsuz durumlara maruz kalmamak için faturamızı mutlaka istemeliyiz. Mümkün mertebede ödemeyi banka kanalları ile yapmakta da fayda vardır. Son olarak hazır web site yaptırmak isteyenler mutlaka çalışacak olduğu firmalardan referans  istesinler.